Projekt č.1Kamerový systém

kamerovy_system_4 bosch-001

Projekt č. 1
Kamerový systém

Tento projekt je realizovateľný z odrieknutej časti platu starostu. Takže žiadne výhovorky typu „obec na to nemá peniaze“ už nebudú existovať. Obec by znášala len prevádzková náklady ,ktoré tvoria len elektrický prúd a prípadnú údržbu. Nakoľko by sa jednalo o profesionálne výrobky, tak to je malá spotreba elektrickej energie a vysoká spoľahlivosť . Nejedná sa prosím o žiadne čínske hobby kamery. Za jeden rok by to bola suma 12 mesiacov x 1200€. To je 14400€.(V prípade poberania platu 2.700 Eur v hrubom.)  Kamery by boli umiestnené hlavne na križovatkách viacerých ulíc. Pri ďalšom rozšírení celého systému nebude problém umiestniť 1 kameru na každú ulicu. Určite mnohí ani netušia, že boli možnosti na vybavenie dotácií na kamerový systém pre obce. Bolo potrebné podanie žiadosti o dotáciu z prostriedkov Ministerstva vnútra SR v rámci programov vlády SR pre prevenciu kriminality prostredníctvom poskytovateľa dotácie – Obvodného úradu . Toto doteraz naši poslanci a ani starosta nikomu ani neprezradili.
A prečo? Lebo určitej časti obyvateľstva by boli zhoršené podmienky na páchanie trestných činností a zvyšovala by sa objasnenosť týchto deliktov. No a to určitej skupine prekáža. Sú to najlepší priatelia nášho starostu a poslancov. Samozrejme aj novým kandidátom, ktorý pre ich hlasy usporadúvajú rôzne akcie. Práve pomocou volebných hlasov z tejto skupiny by chceli vyhrať voľby na funkciu starostu a miesta poslancov. Viete si predstaviť ako by sa im žilo tejto skupine, ak by sa znížili možnosti vykrádania, lúpeže, vlámania, prepady, poškodzovania cudzej veci, vandalizmu, ublíženia na zdravý, výtržníctva? Ja som z toho vymenovaného zažil už asi všetko. Takým, ktorým sa už niečo z toho niekedy stalo, budú vedieť o čom rozprávam. Taký ,ktorý mali také šťastie, že nič z toho nezažili, asi nebude príliš veľa.
Aj napriek tomu, že kamerový systém by bol uhradený z platu starostu, hrozia dve veci, ktoré môžu zabrániť namontovaniu kamier:
To je odmietnutie súhlasu zo strany východoslovenských elektrárni, aby kamery boli na ich stĺpoch. Elektrárne sa vyjadrili, že ak je to vo verejnom záujme, nemali by nastať žiadne problémy na udelenie súhlasu. Aj v iných obciach tieto povolenia získali.

Omnoho väčšia hrozba je druhá, ak budú zvolený poslanci, ktorí aj doteraz boli proti kamerovému systému a proste neodsúhlasia povolenie na namontovanie, lebo podľa nich to nebude vo verejnom záujme. Potom by som potreboval pomoc od Vás všetkých. Aby ste prišli štrajkovať pred obecný úrad a presadili si namontovanie. Veď už konečne musí prísť doba, keď bez strachu by sme mohli ísť v noci vonku, keď by sme nemali strach, že dieťa sa vráti zo školy okradnuté, že obeťou vlámania a lúpeže s ublížením na zdravý sa už nestane ďalší dôchodca.
Veľmi rád uvítam všetky pripomienky, rady, diskusie na túto tému. Vaše názory a pripomienky sú pre mňa dôležité.
Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>